Jobb beletörődni abba, hogy ha fogyni szeretnénk, akkor a divatos diéták próbálgatása helyett inkább életmódváltással lehet érdemes próbálkoznunk, főleg ha ezt az életmódot hosszútávon meg is szeretnénk tartani.
Fogyás által visszaszerezhetjük az egészségünket, ehhez azonban ki kell alakítanunk egy egészséges életmódot. Ehhez elengedhetetlen, hogy bevezessük a mindennapjainkba a rendszeres testmozgást, de fontos az is, hogy elkezdjük megváltoztatni a helytelen étkezési szokásainkat is. Ezúttal bemutatjuk azt a 3 hibát, amit leggyakrabban el szoktak az emberek követni akkor, ha belekezdenek az életmódváltásba.
Nincs szükség a hirtelen változásokra
A legnagyobb hiba, hogy általában türelmetlenek vagyunk magunkkal szemben. Holnapra le szeretnénk fogyni, és mindent tökéletesen akarunk csinálni. Bár lehet, hogy jól hangzanak a drasztikus változtatások, az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy ezeket a dolgokat nem fogjuk tudni hosszú távon betartani. Ezért fontos, hogy az új étkezési szokásainkat lépésről lépésre vezessük be, és ugyanez igaz a testmozgásra is.
Legyünk elégedettek az eredményeinkkel!
Megesik, hogy valaki rosszul becsüli meg mondjuk a sporttal elégetett kalóriák számát, de az is probléma lehet, ha nem mérjük fel pontosan a naponta elfogyasztott táplálékok adagjait. Emellett a testünk is okozhat meglepetéseket: valakinél a fogyás már az első hetekben látványosan beindul, másoknál pedig ezekre az eredményekre több idők kell várnia. Legyünk türelmesek és kitartóak!
Ne vond meg magadtól az ételeket!
Nem csak az a fontos, hogy ne együnk sokat, hanem az is, hogy ne együnk túlságosan keveset. A túl alacsony kalóriabevitel ugyanis meggátolhatja a fogyást, hiszen mivel a szervezetünk azt érzékeli, hogy nem kap elég tápanyagot, „szükségállapotot” hirdet, ez megint megakadályozza a zsírfelesleg felhasználását. A fizikai aktivitáshoz energiára van szükség, ezért alacsony kalóriabevitel mellett előfordulhat, hogy az izomtömegünk kezd el csökkenni.