Aki ülő munkát végez, sokat görnyed az íróasztal fölé, vagy több órát tölt a számítógép előtt ülve, gyakran megtapasztalhatja a hát felső területének, illetve a nyak hátsó részének deltaizmainak merevségét, megfeszülését, fájdalmát.
A nyak-, váll és hátfájdalmak hátterében rengeteg probléma állhat, szó lehet itt egy egyszerű túlterhelésről is, de akár komolyabb gyulladásra is gondolhatunk. Ezeket a tüneteket akár fájdalomcsillapítóval vagy helyileg ható gyulladáscsökkentő krémekkel is enyhíthetjük, de rendszeres masszíroztatással akár végleg búcsút mondhatunk a kínzó fájdalmaknak.
Mitől fáj a nyakunk és a vállunk és hogyan tudjuk enyhíteni a fájdalmunkat?
Sajnos a legtöbbször nem ismert az ok, csak azt érezzük, hogy szinte alig tudunk kiegyenesedni, annyira fáj a vállunk és a nyakunk. Ha már reggel a fájdalomra ébredünk, akkor a háttérben akár egy rossz mozdulat is meghúzódhat, de gondot okozhat a légkondicionáló, illetve a huzat is. Fontos tudni azt is, hogy a nem megfelelő tartás nagyon megterhelheti a nyaki és váll izmokat, melyek megfeszülhetnek, és be is görcsölhetnek.
A gyengéd, finom mozgás általában jól esik az embernek, ha fáj a válla vagy a nyaka. Ha sokat ülünk a számítógép előtt, próbáljunk meg a helyes tartásra odafigyelni, és időközönként kicsit mozgassuk át vállainkat és a nyakunkat. Szerencsére a nyak- és a vállfájdalom kezelése otthon is megoldható.
Azonnali megoldást nyújthat számunkra például egy gyors masszázs is, ha pedig a probléma csak időnként jelentkezik, és nem állandó, biztos megoldást nyújthat egy masszázsfotel is, mellyel nem csak enyhíthetjük a fájdalmainkat, de megelőzhetjük azt is, hogy idővel az újabb probléma kialakuljon.
Egy fizikai vizsgálattal könnyen kideríthető az hogy mitől fáj a nyakunk és a vállunk. Ha a panasz hosszú időn keresztül fennáll, és sem a masszázs, sem a gyulladáscsökkentők nem hatnak, mindenképpen fel kell keresnünk egy orvost, hiszen indokolt esetben akár ultrahang vagy MR-vizsgálatra is szükségünk lehet.