Címlap » Sport » Spanyolország elődöntős

Spanyolország elődöntős

Xabi Alonso két góljával Spanyolország 2-0 arányban legyőzte a halvány francia csapatot.

Ha több látogatót szeretnél, akkor Kattints!

▲ Hirdetés

Szombat este a donyecki Donbasz arénában Spanyolország és Franciaország csapott össze a labdarúgó Európa Bajnokság negyeddöntőjében. A végig magabiztos spanyolok szinte megerőltetés nélkül 2-0 arányban legyőzték a harmatgyenge gall csapatot.

Az első félidő 19. percében egy gyönyörű támadás után szerzett vezetést Vicente Del Bosque együttese: Iniesta ugratta ki pazarul a bal szélen Albát, aki elviharzott a földre huppanó Reveillere mellett, majd halálpontosan középre ívelt, ahol Xabi Alonso érkezett teljesen üresen, és gyönyörűen a hosszúba fejelt. 1-0

Az első félidő jobbára spanyol labdatartással telt, a franciákban semmi potenciált nem lehetett érezni a gólszerzésre, Ribéryt gyakorlatilag kikapcsolták a játékból a hispánok.

A második játékrész elején megrázták magukat a franciák, ám csak egyetlen komoly helyzetig jutottak el, melyet Debuchy a kapu fölé fejelt. Ezt követően újra fölénybe kerültek a spanyolok, gyakorlatilag több helyzete nem is volt Laurent Blanc legénységének. A spanyolok viszont Fabregas, majd a helyére beálló Torres révén többször is veszélyeztettek.

A 91. percben pecsételődött meg a franciák sorsa. Pedro vitte be a labdát a 16-oson belülre, megcsinált egy cselt Reveillere-el szemben, majd a francia fellökte, 11-es. A jogosan megítélt büntetőt Xabi Alonso higgadtan és pontosan a bal alsóba helyezte. 2-0

A spanyolok gyakorlatilag fél gőzzel játszva győzték le a rendkívül gyenge napot kifogó, és összességében az egész EB-n csalódást keltő franciákat. Spanyolország ellenfele Portugália lesz az elődöntőben.

Spanyolország – Franciaország  2-0 (1-0)
Donyeck, Donbasz Aréna, 47 000 néző. Vezette: Rizzoli (olasz)
Spanyolország: Casillas – Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba – Xavi, Busquets, Alonso – Silva (Pedro, 65.), Iniesta (Cazorla, 84.) – Fabregas (Torres, 67). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Franciaország: Lloris – Réveillere, Rami, Koscielny, Clichy – Cabaye, M’Vila (Giroud, 79.), Malouda (Nasri, 65.) – Debuchy (Ménez, 64.), Ribéry – Benzema. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc
Gólszerző:  Xabi Alonso (19., 91. – 11-esből)