A legtöbb ember úgy tartja, hogy a saját weboldal létrehozása könnyű feladat. Hiszen csak kell venni egy jó Domain nevet, és már kezdhetjük is. Azonban ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. Vagyis, attól függ, hogy milyen weboldalt szeretnénk létrehozni.
Tény, hogy bárki össze tud csapni valamit pár óra alatt, azonban az olyan is lesz. Nem várhatunk működőképes felépítést egy olyan rendszertől, amit gyorsan és gondolkodás nélkül készítettünk el. Ezt viszont nem szokták csak úgy az orrunkra kötni. Mire figyeljünk akkor oda?
Az első, amiről nem szoktak előre figyelmeztetni, az a Google algoritmusa. A rendszer minden lépésünket figyeli, és folyamatosan rangsorol. Ha valamit rosszul csinálunk, akkor büntetést szab ki, és egyre lejjebb fogunk kerülni. Nem elég kulcsszavakra írni, hanem előtérbe kell helyezni a felhasználó elvárásait is.
Sokan nem is hallottak még az algoritmusokról, de a weboldaluk már elkészült. Ráadásul a Google gyakran frissíti a követelményeit, így folyton figyelnünk kell az aktuális trendre.
Ezenkívül sokan elhallgatják a fizetett hirdetések fontosságát is. Az emberek azt hiszik, hogy miután elkészült a weboldal, végre hátra tudnak dőlni és élvezni az eladásokból származó összegeket. Aztán amikor a honlap megnyitja kapuit, akkor szomorúan tapasztalják, hogy a forgalom még a vártnál is kevesebb. Miért?
Erre nagyon egyszerű a válasz, rengeteg internetes oldal elérhető, az emberek azt sem tudják, hogy melyiket válasszák. Ha magunkhoz akarjuk irányítani őket, akkor muszáj bevetni a fizetett hirdetések erejét.
Végül, de nem utolsó sorban meg kell említeni az adózást. Sokan úgy tartják, hogy ez csak a fizikai munkahelyekre igaz, azonban mindent le kell jelenteni, így a weboldalakon befolyó jövedelmet is. Már azelőtt érdemes utána járni a ránk vonatkozó adózásnak, mielőtt megnyílni a weboldal.
Ráadásul, ha eladunk valamit, akkor számlát is kell róla kiállítanunk. Szerencsére egy online számlázó program a segítségünkre lesz, amúgy pedig szükséges.