Címlap » Zene » Egy kis történelemóra – Best Of Hardfloor

Egy kis történelemóra – Best Of Hardfloor

Közeleg az acid-fanok és a Hardfloor rajongók nagy napja, azaz május 11., péntek. A zenet.hu szubjektív összeállítása következik az Akvárium klubba látogató Hardfloor legjobb darabjaiból!

Ha több látogatót szeretnél, akkor Kattints!

▲ Hirdetés

10. The Trill Acid Theme – 2007 /Hardfloor/

Vitán felül az egyik legkiemelkedőbb Hardfloor-újklasszikus, mégpedig a duó utolsó előtti nagylemezéről, a “The Life We Choose”-ról. Ékes bizonyítéka annak, hogy a Hardfloor innovációs készsége és ötletgazdagsága másfél évtized múltán sem kopott meg. Megjelenése óta a darab igen gyakori eleme a Hardfloor élő show-jainak. Lassan hömpölygő, végletekig kidolgozott, hipnotikus acid dolgozat, kizárólag haladó zenehallgatóknak!

 09. Roarrh – 1993 /Harthouse/

Egy talán kevésbé ismert, ám meghatározó és érdekes darab Ramon és Oliver legkorábbi munkái közül. A track a Harthouse-nál 1993-ban megjelent “Funalogue” EP-n kapott helyet és a duótól talán szokatlanul kemény, már-már hardcore-ba hajló hangzással sokkol. Nyers, membrángyilkos basszusok és agresszív TB 303 futamok a nem éppen chill-out termekbe szánt munkában. John Acquaviva és Richie Hawtin remekbeszabott X-Mix-én is megtalálhatjuk.

 08. Depeche Mode – It’s No Good Remix – 1997 /Mute/

Tegyük a szívünkre a kezünket: nem a legzseniálisabban sikerült Hardfloor remixek egyike. Ám a Depeche Mode az mégiscsak a Depeche Mode, így esélytelen volt, hogy lemaradjon a listáról!

 

07. Into The Nature – 1993 /Harthouse/

Az egyik legkiemelkedőbb és legkifinomultabb darab a duó munkásságából. A cím nem hazudik: organikus hangzású, szépen felépített darab, szférikus trance elemekkel. Persze mondani sem kell, ez még az igazi trance zene fénykorát idéző dallamvilág, nagyon messze a mai konzumtrance-től. A track Hardfloorék első, “TB Resusctitation” című nagylemezén aratta az első babérokat, de aztán később kismillió válogatásra is licenszelték, és Richie Hawtin is kanyarintott belőle egy míves Plastikman remixet.

06. Robert Armani – Circus Bells Remix – 1993 /Djax-Up-Beats/

A chicagói house-legenda Robert Armani “Circus Bells” című számára írt feldolgozásukat nem nagyon kell bemutatni a régebbi arcoknak. Közel 80 (!) különböző hivatalosan megjelent válogatáson és mixen szerepelt az eredetileg a Djax Up Beats-nál debütálő remix. Érdemes az egész eredeti megjelenést levadászni, hiszen Hardfloorék mellett olyan válogatott nagyágyúk remixei vannak még a lemezen, mint Armando, Mike Dearborn, vagy Like A Tim.

 

05. Trancescript – 1993 /Harthouse/

A Harthouse-nál megjelenő “Trancescript” is az egyik kötelező Hardfloor-darab. Eredetileg az azonos című kislemezen került napvilágra, ám a “TB Resuscitation”-ról sem maradhatott le. Közel 20 év után is megunhatatlan: vagány 303-as futamai, a mérnöki pontosságú felépítés és a katarzissal felérő kiállás minden jóérzésű elektronikus-zene rajongó hátán felállítja a szőrt.

 

04. New Order – Blue Monday Remix – 1995 /London Records/

New Orderék “Blue Monday”-ához nyúlni talán a duó legnagyobb kihívása lehetett. A dal eredetije úgy tökéletes, ahogy van, s hány de hány zenész beleesett már abba a hibába, hogy ilyen “szent grálokhoz” teljesen feleslegesen hozzányúlt, az eredmény pedig többnyire lehangoló lett. Nos, Oliveréknek nem okozott gondot az egyik legnagyobb szinti-pop örökzöld átgyúrása Hardfloor-stílusra, s 1995 egyik legnagyobb “techno” slágerét varázsolták az eredetiből. Azok, akik ’95 táján gyakran nézték a Music TV-t, a német VIVA-t, vagy akár a magyar Top TV-n a “Dee Zone” című műsort bizonyára ismerős lesz az alábbi videoklip.

 

03. Mahogany Roots – 1995 /Harthouse/

A Budai és Tommyboy bulikon felcseperedett hazai klubberek és zenefanatikusok szeme most bizonyára felcsillan, ám itt most nem a két hazai legenda által rongyosra játszott és egyébként zseniális “Work” remixről lesz szó. Az edzett Hardfloor-fanoknak ugyanis nem kérdés, hogy a “R.E.S.P.E.C.T.” nagylemezen található dal eredetije az első és az igazi! Reméljük az Akváriumban is előveszik Ramonék a mosolygós acid klasszikust!

 

02. Mory Kante – Yeke Yeke Remix – 1994 /Going Global Series/

Egy újabb örökzöld, mely a magyarországi partikon is meghatározó szerepet töltött be a ’90-es években, és természetesen napjaink classic bulijain is. Persze itt is illik megemlíteni Budai nevét, mindannyiunk Imréje ugyanis kellőképpen a hazai zenerajongók fejébe véste a “Yeke Yeke” remixet. Ezredjére és ezeregyedjére is megunhatatlan – Hardfloor mesterfokon!

 

01. Acperience 1 – 1992 /Harthouse/

Mi más is foglalhatná el a dobogó legfelső fokát, mint a zseniális és nagyon imádott “Acperience 1″. A Harthouse-nál 1992-ben megjelenő “Hardtrance Acperience” EP-n találhatató track teremtette meg az igazi és hamisítatlan Hardfloor hangzást. Ha olyan emberrel találkozunk, akinek fogalma sincs, hogy mi fán terem a Hardfloor, nyugodtan mutassuk meg neki ezt a dalt legelőször! Acid experience!

 

Scroll To Top