Németország mögött Portugália a továbbjutó a B csoportban

Cristiano Ronaldó két találata hazaküldte a Hollandokat, a németek 100%-os teljesítménnyel csoportelsők.

Ha több látogatót szeretnél, akkor Kattints!

▲ Hirdetés

Vasárnap este került sor a 2012-es labdarúgó Európa Bajnokság B csoportjának zárófordulójára.

Az utolsó kör előtt még minden nyílt volt, megfelelő eredmények esetén még bármelyik csapat továbbjuthatott volna. A legnagyobb várakozás kétségtelenül a Portugália – Hollandia meccset előzte meg, ugyanis Hollandia csak két gólos győzelem esetén reménykedhetett volna, míg a portugáloknak is legalább egy pont kellett, hogy ne a német – dán meccs végkimenetelétől függjön a sorsuk. A mérkőzés rengeteg helyzetet és izgalmat hozott, melyen végül a portugálok kihasználták a gyenge lábakon álló holland védelem gyengeségeit.

A találkozón a remekül kezdő hollandok Van Der Vaart káprázatos átlövésével hamar megszerezték a vezetést. Kellett egy kis idő amíg a portugálok felvették az iramot, s több nagy helyzet után a 28. percben Cristiano Ronaldo tízméteres lövésével kiegyenlítettek.

A második játékrészben sokáig kiegyenlített játék folyt, itt is-ott is jócskán akadtak lehetőségek, a hollandok viszont egyre messzebb kerültek a két gólos győzelem reményétől. A 74. percben aztán minden ebbéli reményük szertefoszlott: Nani remekül adott be középre, ahol Cristiano Ronaldo érkezett a labdára, egy csellel leültette Van Der Wielt, majd szépen a kapu jobb oldalába lőtt. Az első két találkozón gyengébb teljesítményt nyújtó aranylabdás klasszis ezúttal két roppant fontos góllal jelezte, hogy kár lenne leírni őt. Több gól már nem esett, így Portugália örülhetett, a VB-ezüstérmes Hollandia pedig szégyenszemre 0 ponttal utazhat haza.

A csoport másik találkozóján Németország 2-1 arányban legyőzte Dánia válogatottját, s ezzel 9 ponttal a csoport élén végzett. Lukas Podolski góljára Krohn-Dehli még válaszolni tudott, ám Bender 80. percben lőtt találatára már nem jött válasz. Dánia jó kezdés és gypzelem után két vereséget szenvedett, s csoportharmadikként elbúcsúzott a tornától.