Ma 78 éve született a Moog szintetizátor atyja, Robert Moog. Az általa gyártott készülékeket használta a Beatles és Mick Jagger is.
A Moog szintetizátor volt az első széles körben használt elektronikus hangszer a világon. Az első ilyen kísérleteket a Columbia-Princeto Electronic Music Centerben végezték. A szintetizátorok többféle hangszintézist használnak a hangkeltés módjára, úgy mint: additív szintézist, szubsztraktív szintézist, PCM-alapú szintézist, vagy frekvencia moduláció (FM) szintézist. Egy szintetizátor általában az agyból és a kezelőszerverekből áll (billentyűzet, kar, stb.)
Robert Moog 1963-ban egy új hangkeltésre alkalmas áramkör terveit fektette le, majd az 1964-es Audio Engineering Society Convention kiállításon be is mutatta. Ezután bele is kezdett a szintetizátorok gyártásába, melyet aztán Herbert A. Deutsch és Walter Wendy Carlos zeneszerzők támogattak.
A populáris zenét játszó művészeknek is készítettek példányt, így a Beatles és a Mick Jagger is rendelt belőle egy moduláris rendszert 1967-ben. Az átütő sikert azonban mégis a klasszikus zene, illetve annak egy változata hozta meg, jelesül Carlos Switched on Bach című albuma, amely elektronikus formában dolgozta fel Bach szerzeményeit.
Majd a ’70-es évekre egyre inkább az volt a szempont, hogy hatalmas berendezések helyett inkább hordozható készülékek legyenek, így hívta Moog életre a minimoog-ot, mely előre definiált beállításokat tartalmazott. Ebben az évtizedben vált a könnyűzenei szcéna fontos hangszerévé a szintetizátor és ekkor kezdek rá fölfigyelni a filmzenészek is.
A magyar könnyűzenei szakmában az Omega volt az első együttes, amely szintetizátort használt.