A ritkaság eddig a kairói Egyiptomi Múzeum raktárában porosodott.
Szenzációnak számító felfedezést tett Giuseppina Capriotti egyiptológus, az olaszországi Nemzeti Kutatási Tanács tagja. A Kairóban található Egyiptomi Múzeum raktárában rábukkant Kleopátra és Marcus Antonius házasságából született ikerpár szobrára. A homokkőből faragott alkotást még 1918-ban találták a Nílus bal partján, akkoriban azonban még nem tulajdonítottak neki kellő jelentőséget, feledésbe merült a lelet.
"Két meztelen gyermek – egy fiú és egy lány áll a talapzaton, kiknek lábai köré két kígyó tekeredik. A gyermekek egyik karjukat testvérük válla köré fonják, míg másik kezükkel egy-egy kígyót markolnák meg" magyarázta Giuseppina Capriotti. Az elemzések során az alakokat Alexander Hélioszként és Kleopátra Szelénéként azonosította az egyiptológus. Feltételezhető, hogy a mennyezetdarab egyiptomi művész alkotása, és Kr.e. 37 körül, vagyis az után készülhetett, hogy Marcus Antonius sajátjaként ismerte el a gyermekeket.
A lelet fontossága leginkább abban rejlik, hogy nagyon keveset tudunk az ikrekről, és még kevesebb ábrázolás található róluk. Sajnos a most talált szobron is alig kivehető az arcuk, azonban látató a kerek arc, kicsi áll, a korra jellemző frizura és viselet. Sorsukról még annyi bizonyos, hogy szüleik halála után Rómába vitték őket, ahol Kleopátra Szelénét II. Juba numidiai királyhoz adták feleségül, így pénzérméken fennmaradt arcképe.